چاپ        ارسال به دوست

با هدف رفع نقاط حادثه خیز معابر سطح شهر؛

پل عابر پیاده بلوار طالقانی راه‌اندازی شدمعاون حمل و نقل ترافیک شهرداری بندرعباس، اظهار کرد: احداث ‌پل‌ عابر پیاده اسکله حقانی را در جهت افزایش ایمنی عابران در دستور کار قرار داده شد، تا به لحاظ ایمنی شاهد ترددهای امن در این مسیر باشیم.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری بندرعباس، عبدالحسین ارجمند، گفت: احداث پل های عابر پیاده از جمله اقدامات اجرایی در زمینه رفع نقاط حادث خیز در معابر اصلی و در صورت نیاز معابر فرعی شهر‌ها می‌باشد.

وی ادامه داد: با توجه به افزایش چشمگیر تردد در مسیر بلوار طالقانی بویژه مسیر منتهی به اسکله حقانی در ایام نوروز و با هدف افزایش ایمنی عبور و مرور عابران‌ پیاده و مهمانان ارجمند نوروزی اقدام به راه‌اندازی این پل شد.

ارجمند تصریح کرد: پل مقابل عابرراه حافظ با طول عرشه ۷۲ متر،  عرض داخلی ۱ متر و ۸۰ سانت و عرض خارجی ۲ متر و ۱۰ سانتی متری و همچنین ارتفاع ۶ متر از کف معبر تا زیر عرشه پل،  طراحی و به اجرا در امده است.

 وی افزود: پل عابر پیاده اسکله حقانی از جنس لوله و فلز بوده، که دسترسی به این پل جهت سهولت در رفت و آمد شهروندان از طریق رمپ آج دار با شیب ۱۰٪ می‌باشد.

 معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری بندرعباس، خاطر نشان کرد: طول رمپ این پل از ضلع شمال و منتهی به پیاده راه حافظ ۵۶ متر و در ضلع جنوب به طول ۶۰ متر اجرا شده است.

ارجمند در پایان گفت: بدیهی است،  حفظ سلامت و ارتقا ایمنی تردد نیازمند رعایت قوانین و مقررات از طرف شهروندان و رانندگان وسایل نقلیه به صورت هم زمان بوده و باید نسبت به آن توجه لازم صورت گیرد.


٠٨:٣٩ - چهارشنبه ١٠ فروردين ١٤٠١    /    شماره : ١٣٣٩٣    /    تعداد نمایش : ١٢٦خروج