چاپ        ارسال به دوست

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس؛

عدم تمایل به فعالیت مسافربرهای شخصی و عمومی در مسیرهای فرعی


رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر، گفت: با توجه به اعلام و فراخوان جذب مسافربرهای شخصی برای مسیرهای فرعی، اما استقبالی از سوی دارندگان این خودروها صورت نگرفته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس، عمار زاهدی، با بیان اینکه توسعه ناوگان تاکسیرانی مربوط به بخش خصوصی بوده، خاطر نشان کرد: متاسفانه طی چند سال گذشته طرح نوسازی و گسترش تاکسی نداشتیم، بلکه شاهد کاهش و فرسودگی ناوگان فعال نیز هستیم.

زاهدی ادامه داد: با توجه به درامد حداقلی فعالین عرصه حمل و نقل عمومی درون شهری و شرایط اب و هوایی خاص در بندرعباس تعداد این خودروها حتی در مسیر های اصلی نیز کاسته شده است.

رییس سازمان حمل و نقل شهرداری گفت: قبلا خطوط فرعی با مسافربرهای شخصی ساماندهی شده پوشش داده میشد، که از زمان حذف سوخت این خودروها، رانندگان تمایلی برای جابجایی مسافر نداشتند.

وی افزود: از طرفی یکی از دلایل غیر قابل انکار برای عدم استقبال رانندگان کمبود مسافر در خطوط فرعی، طول مسیر کم اما پر ترافیک و پایین بودن نرخ جابجایی معین شده در این مسیرها بوده است.

زاهدی اظهار کرد: با تدبیر این سازمان حتی در برهه ای زمان و با مشورت بزرگان محلات بنا شد  تا  جوانان و اشخاصی که دارای خودرو هستند تحت عنوان مسافربر و حمل و نقل عمومی ساکنان محله خود را جابجا کنند.

وی ادامه داد: این سازمان در حال حاضر نیز از تمامی مالکان خودروها شخصی اعم از بانوان و آقایان که علاقمند به جابجایی مسافر در تمامی مسیرهای سطح شهر بندرعباس هستند تقاضا می‌کند با مراجعه به سازمان و اخذ مجوزات لازم فعالیت خود را در مسیر مورد نظر خودشان آغاز کنند.


٠٨:٥٥ - شنبه ١٤ اسفند ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٢٨٥    /    تعداد نمایش : ١١٢خروج