چاپ        ارسال به دوست

رانندگان متقاضی سرویس مدارس از مبادی قانونی اقدام کنند/ والدین فرزندان محصل خود را دست رانندگان بدون مجوز نسپارند

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس، گفت: والدین دانش‌آموزان سرویس ایاب و ذهاب امن و مقرون به صرفه فرزند خود را از طریق مدرسه و شرکت‌های مجاز درخواست کنند. 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس، عمار زاهدی با اشاره به نزدیک شدن فصل بازگشایی مدارس و اهمیت وجود بستر امن برای ایاب و ذهاب دانش آموزان خاطر نشان کرد: از چند ماه پیش و طی جلسات و نشست‌های مستمر با نمایندگان مرتبط با موضوع سرویس مدرسه تمهیداتی جهت جابجایی ایمن و با قیمت مصوب و متعادل در نظر گرفته شده است.  

زاهدی در ادامه اظهار کرد: دسترسی والدین به راننده مجاز بدین شیوه است که از طریق مراجعه به مدرسه و ثبت‌نام،  تقاضای سرویس برای فرزند خود را انجام می‌دهند.  

وی افزود: مدارس بر اساس آیین نامه و اخذ قرارداد با شرکت‌های مجاز سرویس مدارس، خواستار تامین راننده مورد نیاز از سوی این شرکت‌ها خواهند بود.  

این مسئول با اشاره به اهمیت حفظ سلامت جسمی و روانی دانش آموزان در مسیر رفت و برگشت به مدرسه، تصریح کرد: از والدین گرامی تقاضا داریم فرزندان خود را به دست رانندگان غیرمجاز به عنوان سرویس مدرسه نسپارند. 

زاهدی با بیان اینکه امر سرویس مدرسه دارای نرخ مصوب و قانونی از طریق مراجع ذیصلاح می باشد، خاطر نشان کرد: در صورت همکاری اولیا و استفاده از سرویس مدرسه مجاز امر نظارت و جلوگیری از دریافت نرخ های غیر قانونی به نحو شایسته صورت می پذیرد.

زاهدی با بیان اینکه رانندگان متقاضی امر سرویس مدرسه موظف به سیر مراحل قانونی و دریافت مجوز هستند، گفت: با همکاری پلیس راهور  با رانندگانی که فاقد مجوز لازم و برچسب سرویس مدرسه هستند برخورد می گردد.

 

رئیس سازمان مدیریت حمل‌و‌نقل شهرداری افزود:  از طرفی کلیه شرکت ها و رانندگانی که  متقاضی فعالیت در امر ایاب و ذهاب دانش آموزان هستند باید در سامانه سپند (سامانه پایش حمل و نقل دانش آموزی) ثبت نام کنند. 

وی ادامه داد: با پیگیری های صورت گرفته افرادی که در این سامانه(سپند) ثبت نام می کنند مشمول دریافت تسهیلات بانکی کم بهره و مابه التفاوت سهمیه سوخت خواهند بود. 

اضافه می شود، برای دریافت و مشاهده لیست شرکت های مجاز و مورد تایید سازمان به سایت و یا صفحه اینستاگرام سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری مراجعه فرمایید؛ 

سایت سازمان:

Transport.bandarabbas.ir 

 اینستاگرام سازمان:

Hamlonaghl.shahri.bandarabbas

 


٠٩:٤١ - دوشنبه ٣١ شهريور ١٤٠١    /    شماره : ١٤٣١٠    /    تعداد نمایش : ٧٦خروج