چاپ        ارسال به دوست

معاون بار و کالای سازمان حمل و نقل شهرداری بندرعباس؛

الزام داشتن باربرگ برای تسهیل امور ناوگان سنگین و نیمه سنگین شهری/ رانندگان فاقد باربرگ شامل یارانه های دولتی ناوگان نمی شوند


معاون بار و کالای سازمان حمل و نقل شهرداری بندرعباس، خاطر نشان کرد: رانندگان ناوگان سنگین و نیمه سنگین شهری برای دریافت تسهیلات و یارانه های دولتی خودرو، ملزم به داشتن باربرگ برای فعالیت های درون شهری خود هستند.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس، محمدرضا بی نیاز در اين خصوص اذعان کرد: باربرگ، مجوزی است در بستر الکترونیک که نشان دهنده زمان بارگیری مبدا_مقصد بار، وزن بار، مالک بار و دیگر مشخصات بار بوده و دارای یک کد اعتبار سنجی ده رقمی است که در کل کشور یکتاست.

بی نیاز ادامه داد: در بیان ساده تر باربرگ اپلیکیشنی است که بستر دریافت و صدور بارنامه برای حمل بار درون شهری و حومه را، با دسترسی راحت و سرعت عمل بیشتر برای رانندگان ناوگان سنگین و نیمه سنگین فراهم آورده است.

وی در ادامه افزود: در ازاء درخواست رانندگان و شرکت های حمل و نقل برای حمل بار،باربرگ از طریق سامانه حمل بار درون شهری به عنوان مجوز  حمل صادر می شود.

  معاون بار و کالای سازمان حمل و نقل شهرداری بیان کرد: با راه‌اندازی سامانه صدور سند حمل ونقل بار درون شهری، رانندگان باید از طریق سامانه BaarBarg.ir و از طریق تلفن‌های همراه خود و یا درگاه‌های اینترنتی، بدون نیاز به مراجعه حضوری و در کمتر از چند ثانیه، سند حمل مورد نیاز خود را دریافت و فرآیند حمل‌ونقل بار را آغاز کنند.

بی نیاز در ادامه توضیحات خود درباره سامانه هوشمند صدور سند حمل بار درون شهری، اظهار کرد: باربرگ سند معتبری است که از ایجاد اختلاف بین فرستنده یا گیرنده با راننده جلوگیری کرده، و همچنین مبنای تخصیص یارانه های دولتی مانند: سوخت، لاستیک خودرو، بیمه وغیره به فعالان بخش حمل و نقل بار درون شهری است.

به گفته وی: مواردی از قبیل سوخت و لاستیک با نرخ دولتی، برای این دسته از رانندگان از پاییز سال ۹۷ بر اساس پیمایش و داشتن باربرگ اختصاص یافته است.

این مسئول با اشاره به اینکه داشتن سند حمل بار درون شهری برای ناوگان سنگین و نیمه سنگین الزامی است، گفت: از آنجایی که توزیع عادلانه لاستیک، دسترسی آسان، تخصیص سهمیه سوخت و دیگر تسهیلات دولتی بر اساس پیمایش و عملکرد ناوگان صورت می پذیرد لذا داشتن باربرگ، و ثبت اطلاعات در این اپلیکیشن مبنای اختصاص یارانه های دولتی صورت گرفته است.


١٢:٣٠ - شنبه ٥ مهر ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٧١٩    /    تعداد نمایش : ٧٠٧خروج