تقویم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 19850
 بازدید امروز : 67
 کل بازدید : 86062
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/1406
اخبار > افزایش 35 درصدی نرخ تاکسی سرویس مدارس


  چاپ        ارسال به دوست

افزایش 35 درصدی نرخ تاکسی سرویس مدارس

معاون بار و کالای سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس از افزایش 35 درصدی نرخ تاکسی سرویس مدارس بندرعباس خبر داد.
 به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس، محمدرضا بی نیاز گفت:  در یکصد و هشتاد و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر بندرعباس که با دستورکار نرخ تاکسی سرویس مدارس در سال 1399-1400 برگزار شد، منجر به تصویب افزایش 35 درصدی نرخ تاکسی سرویس مدارس گشت.
بی نیاز در ادامه افزود: در جلسه کمیسیون عمران که با حضور نمایندگان آموزش و پرورش و نمایندگان شرکت های سرویس مدارس و نمایندگان حمل و نقل برگزار شد نظر کمیسیون بر این شد که افزایش نرخ تاکسی سرویس مدارس 35 درصد اعلام شود.
وی ادامه داد: در سال98 نسبت به قبل افزایش 15 درصدی داشتیم در حالیکه برای 4 سال قبل آن افزایش نداشتیم.
بی نیاز اذعان داشت: براساس افزایش 35 درصدی در صفر تا 3 کیلومتر 40 هزار تومان،3تا 6کیلومتر 48 هزار تومان،6تا9 کیلومتر56 هزار تومان،9تا 12 کیلومتر64 هزار تومان و 12 تا 15 کیلومتر 72 هزار تومان نسبت به سال قبل افزایش می یابد.
معاونت بار و کالای سازمان مدیریت حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری بندرعباس در این جلسه گفت: شهر بندرعباس نیازمند سرویس مدارس برای 20 هزار دانش آموز است که اگر به طور متوسط در هر ماشین 4 دانش آموز حضور داشته باشد در حدود5 هزار دستگاه خودرو تاکسی سرویس مدارس نیازمند هستیم که این عدد در حال حاضر 734 دستگاه است که کمتر از حدود 15 درصد این آمار است.
بی نیاز  افزود: در آبان سال گذشته به دلیل افزایش نرخ سوخت خیلی از رانندگان اعلام کرده بودند که یا باید افزایش کرایه داده شود ویا لغو قرارداد که چون افزایش کرایه مصوبه ای نداشت در نهایت منجر به لغو قرارداد شد که برای خیلی ازخانواده ها اين موضوع نگران كننده بود. 
وی خاطرنشان کرد: سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر دخل و تصرفی در این قراردادها ندارد و مبلغ قراردادهای منعقده بین شرکت ها و خانواده بسته می شود که 5 درصد سهم پیمانکار، دو ونیم درصد سهم کارگروه مدرسه و 85درصد سهم راننده و هفت و هشت دهم درصد هزینه بیمه قرارداد است.
در پایان بررسی این لایحه، اعضای شورای شهر با افزایش ۳۵ درصدی نرخ سرویس مدارس بندرعباس موافقت کردند و افزایش 35 درصدی نرخ کرایه سرویس مدارس مصوب گردید.


١٣:٥٩ - چهارشنبه ٤ تير ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٢٨٥    /    تعداد نمایش : ٢٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج