تقویم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 7383
 بازدید امروز : 47
 کل بازدید : 40554
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/1274
اخبار > بازگشایی و راه اندازی تقاطع پگاه


  چاپ        ارسال به دوست

حسینی پور خبر داد:

بازگشایی و راه اندازی تقاطع پگاه


به منظور ایجاد دسترسی و هدایت خودروها بین دو معبر ابوموسی و علی ابن ابیطالب(ع) و ایجاد دسترسی آسان و مناسب تر به تقاطع ابوموسی و به منظور کاسته شدن از حجم ترافیک بلوار امام خمینی(ره) که از معابر اصلی و پر تردد شهر بندرعباس  است ,تقاطع پگاه بازگشایی و راه اندازی شد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس، سعید حسینی پور در این باره اظهار کرد: امروزه در مقوله حمل و نقل و ترافیک درون شهری تقاطع های چراغ دار یکی از گزینه ای ایجاد نظم و انضباط ترافیکی و افزایش ایمنی جهت عبور و مرور وسایط نقلیه در معابر شهری محسوب می گردد.

رییس سازمان  مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس در خصوص بازگشایی تقاطع پگاه گفت: تقاطع های چراغ دار با ایجاد زمان بندی در تخلیه حجم ترافیکی عبوری از معابر منتهی به تقاطع باعث کاسته شدن از بار ترافیکی مازاد بر معابر شده و در نتیجه از به وجود آمدن گره ترافیکی جلوگیری می گردد.

 وی در ادامه افزود: تقاطع ها در شبکه های درون شهری، نقاط تبادل جریان هستند که متاثر از سرعت و حجم ترافیک موجود در مسیرهای منتهی به تقاطع عملکرد آنها بررسی می شود که  در این میان ایمنی تقاطع نیز برای رانندگان وسایط نقلیه و عابرین پیاده از اهمیت بالایی برخوردار است.

این مقام مسوول گفت: بنابراین طراحی عرضی و طولی در اطراف تقاطع کنترل و ایمنی سازی تقاطع با استفاده از علائم ترافیکی شامل تابلوها و  چراغ های راهنمایی و استفاده از خط کشی و اصطلاحات هندسی و.... راه حل های مناسبی در جهت بهبود عملکرد تقاطع است.

حسینی پور با بیان اینکه حمل و نقل در معابر شهری جز جدایی ناپذیر  زندگی روزمره انسان به حساب می آیند خاطر نشان کرد: با افزایش تردد خودروها موضوع  حمل و نقل حساسیت بیشتری پیدا می کند. بنابراین در چنین شرایطی و به منظور کاستن از موانع و مشکلات احتمالی ، سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر با همکاری شهرداری منطقه یک بندرعباس اقدام به بازگشایی و راه اندازی تقاطع همسطح پگاه به صورت چراغ دار کرده است.

 رییس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس با اشاره به اینکه این منطقه از معابر اصلی و پر تردد شهر بندرعباس محسوب می شود، تاکید کرد: هدف از راه اندازی این تقاطع ایجاد دسترسی و هدایت خودروها بین دو معبر ابوموسی و علی ابن ابیطالب (ع) و همچنین با توجه به بهره برداری از تقاطع غیر همسطح ابوموسی, ایجاد دسترسی آسان و مناسب تر به این تقاطع و در نتیجه ایجاد یک ارتباط وسیع  و مناسب در راستای کریدورهای شمال به جنوب و بالعکس و هدایت خودروها به معابر عریض تر از جمله بلوار امام حسین (ع) و بلوار شهید رجائی به منظور کاسته شدن از حجم ترافیک بلوار امام خمینی (ره) است.

وی در خصوص ایجاد خط ویژه اتوبوس های شهری (BRT) در اینده نزدیک خبر داد و گفت: با توجه به در پیش بودن بهره برداری پروژه BRT (اتووبوس تندرو شهری ) و قرار گرفتن اتوبوس ها در معابر مورد نظر لذا به منظور ایجاد یک مسیر ایمن و جلوگیری از اتلاف زمان که باید در این پروژه مد نظر قرار گیرد، تصمیم به بازگشایی تقاطع همسطح پگاه گرفته شد.

وی در پایان افزود: راه اندازی تقاطع های چراغ دار در راستای ایجاد نظم ترافیکی و ایمنی تردد وسایط نقلیه دور از انتظار نیست و از برنامه های این سازمان جهت اجرا و ساماندهی پروژه BRT شهر بندرعباس محسوب می گردد.

 لازم به ذکر است : هزینه راه اندازی و ایمن سازی پروژه پگاه بالغ بر یک میلیارد و سیصد میلیون ریال برآورد شده است.


١٣:٠٧ - چهارشنبه ٧ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٥٨٨٣    /    تعداد نمایش : ٦٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج