چاپ        ارسال به دوست

پس از گذشت ۸ ماه از گسترش بیماری کرونا؛

ضدعفونی و گندزدایی مستمر ناوگان عمومی درون شهری بندرعباس

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس، گفت: با گذشت ۸ ماه از ورود بیماری منحوس کرونا به کشور، ناوگان حمل و نقل درون شهری بندرعباس بطور مستمر ضدعفونی و گندزدایی می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس، حسین اخلاقی با بیان اینکه از همان روزهای ابتدایی و آغاز گسترش بیماری کرونا ضدعفونی تاکسی های شهری در دستور کار قرار گرفت، تصریح کرد: تاکسی های بندرعباس از اوایل اسفند و  با گسترش این بیماری بدون تعطیلی و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به کار خدمات رسانی خود به شهروندان ادامه دادند.  

وی ادامه داد: به همین منظور از همان ابتدا نظارت و بازرسی بر نحوه عملکرد تاکسیرانان در مواجهه با بیماری کرونا، انجام شد و ضدعفونی درون خودروهای عمومی شهری به طور مستمر در دستور کار قرار گرفت.

اخلاقی خاطر نشان کرد: فعالیت ناوگان اتوبوسرانی درون شهری که از اسفند ماه به دلیل قطع زنجیره انتقال این ویروس متوقف شده بود، همزمان با بازگشایی مدارس با ۵۰ درصد ظرفیت، از سر گرفته شد.

وی در ادامه افزود: این اتوبوس ها که با رعایت فاصله فیزیکی فعالیت خود را ادامه می دهند، در هر شبانه روز دو نوبت در صبح و عصر ضدعفونی و گندزدایی خواهند شد.

رئیس سازمان حمل و نقل شهرداری بندرعباس، با اشاره به اینکه جهت حفظ سلامتی و رعایت دستورالعمل های بهداشتی در حمل و نقل عمومی  استفاده از ماسک باید مورد توجه ویژه ای قرار گیرد، اظهار کرد: با توجه به ابلاغیه، الزام استفاده از ماسک برای راننده و مسافران در وسایط حمل و نقل عمومی، رانندگان تاکسی و اتوبوس های درون شهری بندرعباس نیز نسبت به رعایت این دستورالعمل اهتمام ورزیدند.

به گفته وی: مشاهده هرگونه تخطی از قانون رعایت دستورالعمل های بهداشت  توسط بازرسین سازمان بطور جدی تذکر داده خواهد شد.


١١:٤١ - چهارشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٨٩٠    /    تعداد نمایش : ٢٠٢خروج