چاپ        ارسال به دوست

با حضور رئیس پلیس راهور شهرستان بندرعباس در سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری؛

کلاس توجیهی آموزشی رانندگان اتوبوسرانی شهری برگزار شد

سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس، نسبت به برگزاری جلسه آموزشی توجیهی برای رانندگان ناوگان اتوبوسرانی عمومی، با هدف آموزش آیین‌نامه راهنمایی‌رانندگی و تذکرات فرهنگی اخلاقی، اقدام‌ کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس، این کلاس آموزشی توجیهی برای رانندگان با حضور عمار زاهدی ریاست این سازمان، نقی حیدری رئیس پلیس راهور شهرستان، میثم پورعبدالله مسئول بازرسی سازمان، کارشناسان واحد برنامه ریزی و رانندگان اتوبوس در سالن آموزش سازمان حمل و نقل برگزار شد.

عمار زاهدی در این جلسه آموزشی، شرکت در این دوره‌ها را که بصورت مدون و طبق برنامه‌ریزی برگزار می‌شود را برای رانندگان مطلوب و مفید دانست و از رانندگان خواست نسبت به رعایت و بکارگیری موارد آموزشی کوشا باشند. ایشان همچنین عنوان کرد: هدف از هماهنگی و برگزاری این دوره ها؛ آموزش، آگاهی و رعایت نکات ایمنی رانندگی در معابر شهری می‌باشد.

وی افزود: رانندگان ناوگان اتوبوسرانی ضمن تعامل سازنده با همکاران زحمتکش پلیس راهور، با توجه به آگاهی ایجاد شده رانندگان نکات ذکر شده در دوره را محور و اولویت در فعالیت خود قرار دهند.

در این دوره آموزشی سرهنگ نقی حیدری رئیس پلیس راهور بندرعباس، ضمن تشکر از سازمان به جهت فراهم آوردن و برگزاری اینگونه دوره‌های آموزشی برای رانندگان اتوبوس شهری، خاطر نشان کرد:

آموزش‌های راهنمایی و رانندگی در کنار تذکرات فرهنگی اخلاقی برای رانندگان باید در نظر گرفته شود. 

سرهنگ حیدری درباره نحوه توقف در ایستگاه‌ اتوبوس، نحوه و جای مناسب سوار و پیاده کردن مسافران، آموزش روابط اخلاقی و مناسب با مردم و پلیس راهنمایی و رانندگی مطالب و نکاتی را عنوان کرد.

حیدری با بیان ارکان مهمی که هر راننده اتوبوس باید به آن عمل کند، اظهار داشت: اتوبوسرانان رانندگان پایه یکی هستند که باید ۵ رکن مشاهده، پیش‌بینی، آگاهی، عدم حواس‌ پرتی را در کنار اخلاق و صبوری مناسب هنگام جابجایی مسافران داشته باشند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی در پایان با اشاره به اینکه سازمان حمل و نقل و پلیس راهور از هم جدا نبوده و به مثال یک خانواده هستند، گفت: همکاری و همبستگی بین رانندگان و پلیس به نحو قابل اجرا وجود داشته باشد و سرلوحه کار این  نیروهای خدوم قرار گیرد.


٠٧:٥١ - شنبه ١٥ مرداد ١٤٠١    /    شماره : ١٤٠٥٣    /    تعداد نمایش : ٩٤خروج